علم و دانش

اپل واچ در حال تبدیل شدن به ابزاری مهم در مبارزه با جلوگیری از گسترش COVID-19 است

نکات برگزیده مطلب
  • دانش قدرت است
  • در آینده ممکن است
  • طرفداران تیم های Hibs و Ross County در فینال
  • نکته روز : آن مرد دوباره
  • طرفداران تیم های Hibs و Ross County در فینال
  • Spieth در خطر ناپدید شدن

اپل واچ

فرض کنید یک دستگاه الکترونیکی مصرفی وجود دارد که می تواند به شما تشخیص دهد آیا ویروس کرونا دارید یا خیر و سریعتر از یک آزمایش استاندارد COVID به شما نتایج می دهد. طبق CBS News ، ساعت های هوشمند مانند Apple Watch و آنهایی که توسط Fitbit و Garmin تولید می شوند ، می توانند به کسی بگویند که آیا ویروس کرونا دارند یا نه قبل از اینکه علائم ظاهر شود یا حتی قبل از مثبت شدن تست کرونا. این مهم از آنجاست که آزمایش CDC اخیر نشان داده است که بیش از نیمی از موارد ویروس کرونا توسط افرادی که بدون علامت هستند منتشر می شود.

اپل واچ 1

ساعت های هوشمند می توانند تشخیص دهند که کسی COVID-19 سریعتر از آزمایش استاندارد سواب بینی دارد

گزارش هایی که می گویند ساعت های هوشمند چگونه می توانند نقش مهمی در آزمایش COVID-19 داشته باشند از شرکت های فناوری تولید کننده این دستگاه ها نیست. این گزارش ها از موسسات پزشکی قانونی مانند Mount Sinai Health System در نیویورک و دانشگاه استنفورد کالیفرنیا ارائه می شود. سهولت استفاده از ساعت هوشمند برای آزمایش ویروس کرونا می تواند نقش مهمی در کنترل ویروس داشته باشد.
محققان Mount Sinai کشف کردند که اپل واچ می تواند تغییرات ظریف در ضربان قلب فرد را نشان دهد که نشان می دهد این فرد تا 7 روز قبل از احساس بیماری یا گرفتن نتیجه مثبت از یک آزمایش استاندارد COVID ویروس کرونا دارد. محققان تنوع ضربان قلب را که تغییر در زمان بین هر ضربان قلب است ، مطالعه کردند. این می تواند میزان عملکرد سیستم ایمنی بدن فرد را اندازه گیری کند. راب هیرتن ، استادیار پزشکی در دانشکده پزشکی Icahn در  Mount Sinai در شهر نیویورک گفت:
ما قبلاً می دانستیم که مارکرهای تغییرپذیری ضربان قلب با ایجاد التهاب در بدن تغییر می کنند و COVID یک اتفاق التهابی فوق العاده است. این به ما امکان می دهد پیش بینی کند که افراد قبل از اینکه بدانند آلوده شده اند.
در افراد مبتلا به COVID-19 تنوع ضربان قلب پایین تر است و این بدان معنی است که زمان بین ضربان قلب آنها به سختی تغییر می کند. کسانی که بدون COVID-19 هستند تغییرات بزرگتری را در زمان بین ضربان های قلب تجربه می کنند. به خاطر داشته باشید که افزایش تنوع ضربان قلب هیچ ارتباطی با افزایش ضربان قلب ندارد. تنوع بالای ضربان قلب نشانه سیستم عصبی فعال متعلق به شخصی است که مقاومت بیشتری در برابر فشار روانی دارد. بنابراین گرچه ضربان قلب بالا برای سلامتی فرد مفید نیست ، اما تنوع بالای ضربان قلب می تواند نشانه خوبی باشد.
هنگام اجرای یک آزمایش ، 300 نفر از کارگران Mount Sinai طی پنج ماه بین 29 آوریل تا 29 سپتامبر از ساعت اپل استفاده کردند. همانطور که هیرتن Hirten از Mount Sinai درباره انجام و نتیجه این آزمایش چنین می‌گوید:

درحال حاضر ما برای شناسایی فرد بیمار متکی بر اعلام نظر خود شخص هستیم که بگوید مریض است و حالش خوب نیست اما با استفاده از اپل واچ دیگر نیازی نیست تا برای شناسایی بیمار، شخص علائم مشخص بیماری را داشته باشد بلکه به وسیله آن می‌توان افراد مریض بدون علامت را نیز شناسایی کرد. این راهی بهتر برای کنترل بیماری‌های عفونی است.

مطالعه متفاوتی که توسط استنفورد انجام شد بر اساس این نظریه بود که 81 درصد از افرادی که آزمایش ویروس کرونا داشتند ، تا 9 و نیم روز قبل از بروز علائم در ضربان قلب در حال استراحت تغییر داشتند. ضربان قلب بسیار بالا نشانه این بود که علائم COVID-19 تازه شروع شده است. محققان در استنفورد از داده های ساعت هوشمند برای شناسایی 67 درصد از موارد COVID-19 چهار تا هفت روز قبل از بروز علائم استفاده کردند. این تیم همچنین زنگ خطر ایجاد کرده تا به دارندگان اطلاع دهند که ضربان قلب آنها برای مدت زمان طولانی افزایش یافته است.
اپل واچ02

استاد دانشگاه استنفورد ، مایکل اسنایدر ، که رهبری این مطالعه را بر عهده داشت ،مایکل اسنایدر، استاد دانشگاه استانفورد که هدایت این پژوهش را بر عهده داشت ، گفت:

ما زنگ هشدار را با حساسیت خاصی تنظیم می‌کنیم تا هر دو ماه یکبار به صدا درآید. نوسانات منظم، زنگ هشدار را را فعال نمی‌کند بلکه نوسانات قابل توجه و پایدار باعث فعال شدن آن می‌گردد.

اسنایدر همچنین اظهار داشت:

این یک کار بزرگ است زیرا به مردم هشدار می‌دهد که بیرون نروند و دیگران را ملاقات نکنند.
آزمایش فعلی ویروس کرونا اشکالاتی دارد که استفاده از ساعت هوشمند می تواند آنها را برطرف کند. اسنایدر اشاره می کند که :
“مشکل این است که شما قادر به انجام آن (آزمایش استاندارد COVID) بر روی افراد به طور مداوم نیستید ، در حالی که این دستگاه ها 24/7 شما را اندازه گیری می کنند.

ساعت هوشمند اطلاعات را بلافاصله ، در زمان واقعی به شما باز می گرداند ، در حالی که اگر خوش شانس هستید که چند روز دیگر آزمون خود را پس می گیرید. ”

اکثر ساعت های هوشمند می‌توانند ضربان قلب کاربر را اندازه گیری کنند و اپل واچ سری ۴ و مدل های جدیدتر آن نیز می‌توانند الکتروکاردیوگرام (ECG) (نوار قلب) را هم انجام دهند که ریتم قلب کاربر را کنترل می‌کند.

امداد موبایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا